Kilo Vermenin En Kolay Yolu

111Kilo Vermenin En Kolay Yolu
Kilo vermenin en kolay yolu dersek bir sürü şey söylenebilir. Diyet, spor gibi. Ama ben bugün sizlere uzmanlardan aldığım yeni bir yöntem söyleyeceğim. Bilindik bir şey olabilir. Olsun, ben yine de detaylı anlatayım. Kilo vermenin bu kolay yolu da işinize yarayacaktır.

Yanlış odaklanma her gün bir şeylere emek vererek sonuçları alamamamıza neden olur. Özellikle kilo vermek nedir kilo vücuttaki birikmiş stokların sonuçlarıdır.

Bunların vücuttan atılması gerekir bunun için zaman ve sabıra ihtiyacımız var. 3-5-6 ay neyse bizler diyet yaparak ve spor yaparak zayıflama mantığını kafamıza koyduğumuzda diyet demek giriş demek beslenmeyi artırmak demek spor demek hareketi artırmak demek…
Yani hem girişi arttır hem de hareketi arttır. Örnek olarak 3000 kcal al hem de 3000 kcal spor yap eşit miktarda kalsın. Diyeceksiniz ki diyet yapınca kcal azalıyor evet azalıyor ama beden metabolizmasını stoğa çevirerek % 40 yavaşlatarak stok yapıyor.

Odaklanma kiloda en önemli noktadır çünkü mevcut bir potansiyel enerjimiz vardır. Enerjimizi gün içersin de kinetik enerjiye dönüştürürüz yani hareketlerle hedeflere ulaşmaya çalışırız, yanlış odaklanma bizi yanlış bedensel davranışlara götürür.

Kısacası odağımız beslenme ve hareket olunca ne kilo veriyoruz ne de kilo alıyoruz.

BOL BOL SAĞLIKLI GÜNLER … :) 1

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>